Az Újkerti Általános iskolába járt, ahol tobzódtak a szakkörökben így a kézművesség sok ágával megismerkedhetett hobbi szinten. Járt tűzzománc, szövő, fazekas, szobrász szakkörbe is, minden kézművesség nagyon érdekelte.
Édesanyja megtanította kötni, horgolni, hímezni, majd megtanulta a zsinórcsipke készítést és a gobelin hímzést is. Nagyszülei és apukája a debreceni bőrgyárban dolgozott, ezért bőrhulladék mindig volt otthon, így a bőr szagát, illatát már gyermekkora óta nagyon szerette. Gyakran figyelte édesapját, mit készít fából, bőrből és különböző alapanyagokból.
2017 óta foglalkozik aktívan bőrművességgel, először autodidakta módon, könyvekből és az internetről gyűjtött információk és saját ötletei alapján készítette el első munkáit, kisebb bőrtárgyakat, mint óraszíjakat, bőrözött üvegeket, flaskákat.
2018-ban beiratkozott a Debreceni Szakképzési Centrumba bőrdíszműves szakra, melyet 2020-ban végzett el. Szinte nincs olyan nap, hogy ne alkotna valamit.
Szereti az újdonságokat, kihívásokat, bár a nap 24 órája szörnyen kevés, mivel főállásban pénzügyi területen dolgozik. Tagja a Békés Megyei Népművészeti Egyesületnek, a Hajdú Bihari Népművészeti Egyesületnek.
Szabóné Bódor Andrea a Cívis Hagyományőrző Népművészeti Egyesület alapító tagja.
Elérhetőségek:
webshop: www.webshop.faremek.hu
E-mail cím: info@faremek.hu