A magyar népi hímzésekkel 2002-ben ismerkedett meg. A debreceni Könnyűipari Szakiskolában kézi-gépi hímzés és riseliőzésből szakvizsgát tett, kiváló eredménnyel.
Tudását a Tiszta forrás hímzőkörben (Tímárház) , a Gránátalma hímzőkörben, a Józsai díszítőművészeti körben és az Újkerti csipkevarró körben fejlesztette tovább.
Csipkeverést a népművészet mesterétől, Leontesz Zoltánné Zsuzsika nénitől tanult. A varrott csipkét Petőné Évike, az Újkerti zsinórcsike varró kör vezetőjének segítségével sajátította el. Tagja a Hajdú-Bihar Megyei Népművészeti Egyesületnek, a Magyar Csipkekészítők Országos Egyesületének. Munkáit rendszeresen zsűrizettek a Hagyományok Háza Népi Iparművészeti Osztályán.
Részt vesz országos versenyeken (Mezőkövesd, Békéscsaba, Budapest), ahol munkái kiemelkedő elismerésben és díjazásban részesülnek. Nagy öröm volt számára, mikor munkáit Olaszországban, Firenzében is kiállíthatta.
Része volt abban a projektben, melynek keretén belül a Tímárház- Kézművesek Háza kézművesei az elnyert Kölcsey ösztöndíj támogatása segítségével elkészíthették a 19. század elejei debreceni paraszt- polgári viseletek rekonstrukcióját, a leány ruházatcsipke betétjeinek elkészítésével.
A Reformáció 500. évfordulójára készült úrasztali terítője a debreceni Nagytemplomban és a Budapesti Kéz-Mű-Remek kiállításon volt bemutatva a Műcsarnokban.
A népi iparművész címet 2015-ben kapta meg munkája elismeréséül.
Célja a magyar hímzés minél magasabb szintű művelése, értékeink megmentése, újra varrása, megismertetése az emberekkel.
Harsányi Edit a Cívis Hagyományőrző Népművészeti Egyesület tagja.
Elérhetőség: aranyorsó69@gmail.com